איך להפסיק להיות ביישן ולהתחיל להצליח עם בחורות

אתה במסיבה ומבחין בבחורה חמודה שעושה לך קצפת בכל הגוף. אתה מת לגשת אליה, אבל מרגיש שהביישנות מונעת ממך לבצע את המהלך. אתה חוזר לפינה שלך, מחזיק ביד כוס וודקה-רד בול מפלסטיק, שותה, מהסס ומחכה לרגע הנכון… אבל הוא לא מגיע… אתה ביישן מדי.

אין כמו רגעים כאלה בשביל לדעת שכל מה שאתה הכי רוצה עכשיו, זה להיות קצת יותר חברותי והרבה פחות ביישן. אם רק תבוא איזה פיה נגד ביישנות ותיגע בך עם שרביט הקסמים שלה – תוכל לגשת לכל בחורה ולדבר איתה. אבל מה לעשות? היא לא באה.

אם אתה סובל מביישנות, הדבר הראשון שאתה צריך לדעת הוא שאתה לא לבד. סקרים בנושא מראים שרוב האנשים מדווחים על תחושת ביישנות במצבים חברתיים, גם אם לא רואים את זה עליהם. הגיע הזמן לגלות דרכים יעילות שייחלצו אותך מהביישנות שלך ויאפשרו לך לגשת לכל אישה ולדבר איתה בכל זמן.
 

שתי דרכים להפחתת הביישנות

ביישנות היא חוויה פנימית שפעמים רבות לא נראית כלפי חוץ. לפעמים כאשר מסתכלים על מישהו ביישן, בטעות במקום לזהות אותו כביישן, חושבים שהוא קריר או סנוב, ושנינו יודעים שאתה לא כזה. הנה מבזק חדשות – סביר להניח שגם אתה מוקף בביישנים בלי שאתה אפילו יודע את זה. רק הידיעה הזו יכולה לעזור לך להפחית מעט את תחושת הבידוד והביישנות. אבל הבטחתי לעזור לך, אז בוא נתחיל.
 

תן למוח לנצח את הרגש

 
יש דרכים רבות להקלת הביישנות. רובן עושות את זה באמצעות השכל. ביישנות היא רגש שטבוע בך בגלל מקרים ותגובות בילדות ובשל היעדר ביטחון עצמי מסיבות שונות. קשה מאוד להיפטר מרגש הביישנות בערב אחד, אבל כן ניתן לנצח את הביישנות באמצעות חשיבה נכונה.

אנחנו תמיד משווים את עצמנו לאנשים אחרים וביחס אליהם בונים את ההערכה העצמית שלנו. לכן אחת הדרכים להפחית את תחושת הביישנות באופן מיידי במסיבה או באירוע שיש בו הרבה אנשים, היא לחפש בסביבה מישהו או מישהי שנראים ביישנים יותר ממך ולגשת לדבר איתם. כך תרגיש יותר בטוח בעצמך ופחות בודד.

אם זו בחורה ביישנית, זו הזדמנות נהדרת עבורך להתקרב ולדבר איתה, אבל גם אם זה בחור – אתה יכול להחליף איתו כמה מילים על התחושות המשותפות, הפעילות המשותפת, או מה שמתרחש מסביב כדי להרגיש שאתה נותן ומקבל תמיכה. אחרי חוויה מוצלחת שכזו, בוודאי תרגיש מוכן להרחיב את פעילותך לשאר אזורי המסיבה ולדבר עם עוד אנשים… או נשים.

נחזור לבחורה החמודה שמשכה את תשומת לבך בתחילת המסיבה. אתה רוצה לגשת אליה, וזה כבר מצב מאתגר יותר, במיוחד אם היא לא מגלה סימני ביישנות כמוך. תזכור –תחושת הביישנות מופיעה כאשר תשומת הלב שלך מופנית פנימה, כלפי עצמך. כשתשומת הלב מופנית פנימה, אתה מתחיל להתעסק בביקורת עצמית, אתה עסוק בפחד מפני "איך אחרים ישפטו אותי?", ואופן החשיבה הזה בולם אותך וגורם לך להרגיש ולהתנהג מוזר.

הדרך להתמודד עם זה היא להפנות את תשומת הלב שלך החוצה, להפסיק עם הביקורת העצמית ולהתנתק מאותן הרגשות והמחשבות שעוצרות אותך. איך? תתמקד במה שמוצא חן בעיניך בבחורה החמודה. דמיין שאתה אומר לה דברים חיוביים ומחמיאים, למשל, "אני אוהב את החיוך שלך" או "אני אוהב את האנרגיה שאת משדרת" או כל דבר אחר שיגרום לה להקדיש לך תשומת לב חיובית.

זה לא אמור להיות קשה מדי. אם היא באמת מוצאת חן בעיניך, אתה כבר יודע למה ולא נותר לך אלא לשתף אותה בזה. אגב, בזמן שאתה מתקרב אליה, אתה צריך בפעמים הראשונות להרגיש ולדמיין שאתה אומר לה את הדברים האלה. כך אתה תתרכז בה ולא בעצמך, והביקורת העצמית שלך תיעלם ותפסיק לעצור בעדך. בצורה כזו תיגש אליה כבר עם אנרגיה חיובית של הערכה במקום פחד, ותרגיש נינוח וטבעי יותר. 

"כל העולם במה וכולנו שחקנים"

 
תחשוב על שחקני תיאטרון שלראשונה עולים על הבמה או מגיעים לאודישן חשוב. אחד הטריקים שלהם להתמודד עם הביישנות המלחיצה היא לדמיין שהקהל או הבוחנים שלהם לא לבושים. כך, במקום להתעסק בחשש מהביקורת שפוגעת בביצועי המשחק, השחקן מתמלא בתחושת עליונות ונינוחות – פשוט כי הוא במצב הרבה יותר "מוצלח" לעומת הקהל שהופשט בדמיונו. אם תיקלע במקרה למיונים של "כוכב נולד", זכור גם שם, ששופטים "מופשטים" פשוט לא מאיימים.

ביישנות זהו רגש שיכול להתעורר בהרבה סיטואציות שונות ואם למדת להיפתר ממנו בכל מה שקשור בלגשת לבחורה, אין זה עדיין מבטיח לך שהרגש לא יתעורר בסיטואציה שונה. נגיד שנעזרת בעצות שלי, התגברת על הביישנות, והצלחת להשיג את החמודה במסיבה, והנה אתם במיטה ביחד.

יש מצב ששוב תחוש ביישנות ולחץ ותתקשה לתפקד מינית באופן ראוי. במצב כזה, הגיוני שתחשוש שהבחורה תחשוב שאתה לא מספיק גבר, כי הביישנות המלחיצה פוגעת בתפקודך המיני, אבל אם תתרכז בעינוג הבחורה שאיתך, אנרגיה של נתינה תתפוס את מקומה של הביישנות, והיא תיתן לך זמן רגיעה בו תוכל להדגים את יכולותיך גם במיטה.

יש לי עוד המון שיטות יעילות שיעזרו לך להתגבר על הביישנות הטבעית שלך, אבל ההמלצה הטובה ביותר שתוכל לקבל בתחום היא – תרגול וצבירת ניסיון. ככל שתנסה יותר טכניקות כאלה ואחרות, כך תרגיש נוח יותר במצבים חברתיים שיפסיקו להיות זרים עבורך, אתה תרגיש שאתה "שולט" בהם ותהיה ביישן פחות ומשוחרר יותר.

גם אם תתעלם מכך שאני מדריך בקורס "אמנות הפיתוי" שמלמד בין היתר איך להשתחרר מביישנות, ותשכח מהעובדה שבשנים האחרונות עזרתי לאלפי גברים להשתחרר מפחדים מסוג ביישנות בכדי להשיג הרבה יותר נשים, תזכור שאני באתי בדיוק מהמקום בו אתה נמצא ולכן אני באמת יודע איך לעזור לך, פשוט כי למדתי ותרגלתי את עצמי להגיע למקום בו גם אתה יכול להיות – אובדן הביישנות, צבירת ביטחון ויכולת לגשת לכל אישה ללא היסוס, גם אם קוראים לה אנג'לינה ג'ולי.

נהנית מהמאמר? שתף עם חבריך או השאר תגובה.
כדי לא לקבל מאמרים חדשים למייל, הירשם כאן:
הכנס מייל לקבלת עדכונים:

סגור לתגובות.